• samemu

  Wszystko można zrobić samemu, ale ... trzeba brać pod uwagę posiadany sprzęt, czas, podstawowe umiejętności manualne i kondycję fizyczną czy lęk wysokości. instalację WM - bo ceny robocizny zbytnio podnoszą w górę koszt tej przydatnej instalacji Proste rzeczy do zrobienia to na pewno izolacja chudziaka papą, rozkładanie styropianu na podłodze, montaż geberitow, prysznica, paneli, malowanie, instalacje kontaktów i lamp, izolacja fundamentów, cały ogród, podłoga na strychu z płyt osb, brama, płot, schody zewnętrzne, taras drewniany. To zrobiłem sam i myślę że nie wymaga to jakiś strasznych zdolnosci

  klejenie styropianu - bo można to zrobić dokłądniej, niż ekipa, oszczędzająć 15zł/metr elewacji (warstwę zbrojoną i tynk pozostawiłbym fachowcom) Są osoby, które po prostu nie mają żadnego drygu do tego rodzaju prac i nie mają wyjścia - muszą w każdej kwestii posiłkować się ekipą. I nie ma w tym nic złego, bo nie każdy z nas musi się na wszystkim znać i wszystko umieć. Mój kuzyn nie potrafi przykładowo wbić gwoździa, ale jest mega specem w temacie komputerów i elektroniki - i tak dalej. Ja sądzę, że najłatwiej samodzielnie wykonywać prace już na etapie stanu surowego zamkniętego i później. Przykładowo ja lubię montować różne rzeczy na ścianach, ciąg szafek kuchennych zamontowałem samodzielnie, mając do dyspozycji wiertła i kołki z muntech24, listwę ścienną do montażu i jakiś fajny poradnik jaki znalazłem gdzieś w necie. Szafki wiszą wypełnione dobrem już dwa lata, choć ludzie mi mówili: bierz ekipę, montaż szafek w kuchni to za duży kaliber dla amatora. To wszystko jest kwestia indywidualna, jak się ma dryg i jakieś umiejętności, to zawsze można się samemu pobawić.

  ocieplenie stropu/skosów

  podłogówka - styropian i rozkładanie rur

  kafelkowanie pomieszczeń technicznych, pralni itp

  Jeśli zarabiasz 2xmniej na godzinę od tzw. fachowca rób samodzielnie. Jeśli chcesz mieć szybko zbudowany dom bierz firmę. Jeśli liczą się pieniądze bierz ekipy do poszczególnych etapów. 

  Na pewno nie ma sensu robić samodzielnie tynków, wylewek, cyklinowania parkietów.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :