• gładko

  Jak doświadczenie uczy – normę ustala trend. A trend od lat jest taki sam – schlebianie związkom zawodowym, schlebianie wyborcom, schlebianie Kościołowi. W efekcie każdy polityk boi się podejmowania decyzji. Jaką by nie podjął to się narazi. Efekt jest taki, że większość wyborców nie była zadowolona z demokracji.  W konkluzji poprzedniego felietonu padło zdanie – “Prezydent i premier wykopali topór wojenny” – z którym pozwoliłem sobie nie zgodzić się, stwierdzając, że prezydent „po prostu wierzgnął” i że „najbliższe dni pokażą, na ile wierzgnięcie prezydenta otrzeźwiło pisowski establishment”. No więc są już najbliższe dni i sądząc po wystąpieniu Kaczyńskiego w Telewizji Trwam, otrzeźwienie pisowskiego establismentu jest całkiem spore. W czwartek Trump wystąpił przed 40 000 tysiącami harcerzy, Normalnie tego typu osoby mówią o wartościach, o rzeczach budujących charakter. Unika się polityki, zwłaszcza przeciągania na swoją stronę.

  Znalezione obrazy dla zapytania wybory

  ALE Trump, jak to Trump robi swoje.

  Oczywiście nawiązywał do polityki, do swojej przewagi w wyborach, wspomniał o Obamie, że niby jest od niego lepszy, że walczy z „kloaką” waszynktońską, że brak mu lojalności u co poniektórych. Chcąc się przyppodobać młodym chłopcom, opowiedział o swoim znajomym, który dorobił się ogromnych pieniędzy i kupił sobie jacht, a na tym jachcie używał ile wlazło. Dał wyrażnie do zrozumienia o orgiach seksualnych i innych innowacjach.Ogólnie można powiedzieć, że nie wiadomo co dalej. Opozycja jak nie miała pomysłu na przyszłość tak nie ma, PiS ma jedynie plan negatywny (zburzyć, zniszczyć, spalić) na którym się koncentruje, ale nie bardzo wiadomo, co na tej spalonej ziemi miałoby powstać. Prezydent co prawda dał Kaczyńskiemu żółtą kartkę, ale moim zdaniem ustawa likwidująca niezależność mediów przejdzie gładko, choćby dla niejakiej zemsty za Adriana, a los tej od wszechmocy służb specjalnych zależeć będzie jedynie od tego, jak wiele władzy i kontroli nad nimi zostanie włożone w ręce jednej tylko osoby.

  Wzgląd na praworządność, demokrację, dobro społeczeństwa i takie tam lewackie zboczenia nie będzie miał tu nic do rzeczy, tak jak nie miał, kiedy nie pojawiło się trzecie weto dla ustawy najbardziej uderzającej w przeciętnego obywatela.

  Nota bene, jestem ciekaw, czy reforma sądów, której rzekomo się domaga suweren jako grupa, będzie dalej się tak podobać, gdy jej skutki poczują na sobie jego członkowie jako indywidualne osoby.

  Przedstawiciel Harcerzy po tym wystąpieniu złożył oficjalne przeprosiny dla całego środowiska harcerskiego. Wielu mądrych ludzi, w tym generałowie była tym trampowskim przemówieniem zdecydowanie oburzonaWbrew oczekiwaniom opozycji, prezes PiS nie ogłosił antyprezydenckiej krucjaty, a wprost przeciwnie, zgodził się, żeby prezydent przejął inicjatywę i sam przygotował projekty udrażnianie kanalizacji w garażach ustaw o KRS i SN. Tak więc wyszło jakby na moje. Andrzej Duda swoim śmiałym pociągnięciem załatwił jednocześnie trzy sprawy:

  (1) wyegzekwował od kierownictwa PiS należny mu szacunek,

  (2) uzyskał szansę przeprowadzenia reformy sądownictwa w cywilizowany sposób i

  (3) pokazał obozowi PiS, że dwie zawetowane ustawy to żaden koniec świata, jeśli zmierza się do tego samego celu. Wymowa nowego felietonu jest już ostrożniejsza – miejsce sentencji o toporze wojennym zajęła refleksja, że o sentymentach między Dudą i Kaczyńskim trudno obecnie mówić. Ale to nie jest chyba największe zmartwienie opozycji.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :