• Wódz powtórzył wprost to, o czym pisze od dawna: żadnych rozmów z nikim, zadnych konsultacji. Po prostu idzie do przodu i urządza świat po swojemu. Za nim jego ludzie.Coraz więcej kontrowersji wzbudza Amber Gold – firma pożyczkowa z Trójmiasta. Jak ustalił portal AlertFinansowy.pl niedawno Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wpisała ją na listę tzw. alertów, czyli publicznych ostrzeżeń. Wpisanie na listę nie oznacza jeszcze, że firma działa wbrew prawu, ale jest to ostrzeżenie dla jej potencjalnych klientów, że może coś z nią być nie tak.”

  Znalezione obrazy dla zapytania wybory

  „Biznesmeni” z Amber Gold poczuli sie – aj-waj – dotknieci i zaskarzyli KNF do sadu. W sadzie przegrali. To bylo w roku 2012-tym:podczas ogłaszania wyroku (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

  Komisja Nadzoru Finansowego nie musi przepraszać Amber Gold za swe ostrzeżenia publiczne wobec tej spółki – orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Oddalił tym samym dwa pozwy o ochronę dóbr osobistych złożone przez Amber Gold wobec KNF. Według sądu pozwy są „całkowicie nieuzasadnione”, bo KNF działała w ramach prawa i w obronie interesu społecznego.”Coraz więcej kontrowersji wzbudza Amber Gold – firma pożyczkowa z Trójmiasta. Jak ustalił portal AlertFinansowy.pl niedawno Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wpisała ją na listę tzw. alertów, czyli publicznych ostrzeżeń. Wpisanie na listę nie oznacza jeszcze, że firma działa wbrew prawu, ale jest to ostrzeżenie dla jej potencjalnych klientów, że może coś z nią być nie tak.”Toteż przez całe dnie i noce dzwoniliśmy zębami, gdyż za całe okrycie służył wytarty, stary i brudny koc” – wspominał Witos. Również ukrycie się pod nimi nie należało do przyjemności. „Prześcieradła wyglądały jak posypane makiem, tyle że ten mak podskakiwał” – opisywał  swój pierwszy kontakt z pchłami. Zimno i insekty stale towarzyszyły więźniom, lecz to nie one okazały się najgorsze.

  Pobudkę 11 września Witos zapamiętał do końca życia. „Wśród niesłychanych wrzasków i wymyślań obecny wciąż oficer kazał mi wynieść kubeł z odchodami, który tam stał nie wiadomo jak dawno – zapisał. – Zdębiałem. Sądząc, że to jakiś żart albo pomyłka, odsunąłem się dalej na bok. Chciał go zabrać Wisłocki [współwięzień – red.], ale mu nie pozwolono”. Wobec groźby pobicia Witos skapitulował i wziął wiadro,”

  Przedwojenni politycy doprowadzili jak wiadomo kraj do wielkich zwyciestw. Waleczne wojsko doskonale umialo radzic sobie z Wrogiem Wewnetrznym, na przyklad strzelajac do tlumu podczas strajkow chlopskich. Albo rozwalajac cerkwie na Kresach.

  Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegala publicznie, Amber Gold sie obrazil i zaskarzyl Komisje do sadu – i oczywiscie przegral. Takie sa fakty. Po raz kolejny widac, ze klamiesz tylez glupio co nieudolnie.”

  „KNF wygrała w sądzie z Amber Gold – publikacja: 20.11.2012 – KNF wygrała w sądzie z Amber Gold

  Istnieje taka odmiana afrykańskich mrówek: wszystkie są ślepe, żarłoczne i przygotowane do niszczenia. Podążają za przewodnikiem (jedynym który widzi) i niszczą wszystko po drodze. To jedyny sposób ich istnienia.


  votre commentaire
 • Jak doświadczenie uczy – normę ustala trend. A trend od lat jest taki sam – schlebianie związkom zawodowym, schlebianie wyborcom, schlebianie Kościołowi. W efekcie każdy polityk boi się podejmowania decyzji. Jaką by nie podjął to się narazi. Efekt jest taki, że większość wyborców nie była zadowolona z demokracji.  W konkluzji poprzedniego felietonu padło zdanie – “Prezydent i premier wykopali topór wojenny” – z którym pozwoliłem sobie nie zgodzić się, stwierdzając, że prezydent „po prostu wierzgnął” i że „najbliższe dni pokażą, na ile wierzgnięcie prezydenta otrzeźwiło pisowski establishment”. No więc są już najbliższe dni i sądząc po wystąpieniu Kaczyńskiego w Telewizji Trwam, otrzeźwienie pisowskiego establismentu jest całkiem spore. W czwartek Trump wystąpił przed 40 000 tysiącami harcerzy, Normalnie tego typu osoby mówią o wartościach, o rzeczach budujących charakter. Unika się polityki, zwłaszcza przeciągania na swoją stronę.

  Znalezione obrazy dla zapytania wybory

  ALE Trump, jak to Trump robi swoje.

  Oczywiście nawiązywał do polityki, do swojej przewagi w wyborach, wspomniał o Obamie, że niby jest od niego lepszy, że walczy z „kloaką” waszynktońską, że brak mu lojalności u co poniektórych. Chcąc się przyppodobać młodym chłopcom, opowiedział o swoim znajomym, który dorobił się ogromnych pieniędzy i kupił sobie jacht, a na tym jachcie używał ile wlazło. Dał wyrażnie do zrozumienia o orgiach seksualnych i innych innowacjach.Ogólnie można powiedzieć, że nie wiadomo co dalej. Opozycja jak nie miała pomysłu na przyszłość tak nie ma, PiS ma jedynie plan negatywny (zburzyć, zniszczyć, spalić) na którym się koncentruje, ale nie bardzo wiadomo, co na tej spalonej ziemi miałoby powstać. Prezydent co prawda dał Kaczyńskiemu żółtą kartkę, ale moim zdaniem ustawa likwidująca niezależność mediów przejdzie gładko, choćby dla niejakiej zemsty za Adriana, a los tej od wszechmocy służb specjalnych zależeć będzie jedynie od tego, jak wiele władzy i kontroli nad nimi zostanie włożone w ręce jednej tylko osoby.

  Wzgląd na praworządność, demokrację, dobro społeczeństwa i takie tam lewackie zboczenia nie będzie miał tu nic do rzeczy, tak jak nie miał, kiedy nie pojawiło się trzecie weto dla ustawy najbardziej uderzającej w przeciętnego obywatela.

  Nota bene, jestem ciekaw, czy reforma sądów, której rzekomo się domaga suweren jako grupa, będzie dalej się tak podobać, gdy jej skutki poczują na sobie jego członkowie jako indywidualne osoby.

  Przedstawiciel Harcerzy po tym wystąpieniu złożył oficjalne przeprosiny dla całego środowiska harcerskiego. Wielu mądrych ludzi, w tym generałowie była tym trampowskim przemówieniem zdecydowanie oburzonaWbrew oczekiwaniom opozycji, prezes PiS nie ogłosił antyprezydenckiej krucjaty, a wprost przeciwnie, zgodził się, żeby prezydent przejął inicjatywę i sam przygotował projekty udrażnianie kanalizacji w garażach ustaw o KRS i SN. Tak więc wyszło jakby na moje. Andrzej Duda swoim śmiałym pociągnięciem załatwił jednocześnie trzy sprawy:

  (1) wyegzekwował od kierownictwa PiS należny mu szacunek,

  (2) uzyskał szansę przeprowadzenia reformy sądownictwa w cywilizowany sposób i

  (3) pokazał obozowi PiS, że dwie zawetowane ustawy to żaden koniec świata, jeśli zmierza się do tego samego celu. Wymowa nowego felietonu jest już ostrożniejsza – miejsce sentencji o toporze wojennym zajęła refleksja, że o sentymentach między Dudą i Kaczyńskim trudno obecnie mówić. Ale to nie jest chyba największe zmartwienie opozycji.


  votre commentaire
 • A wszystkim zainteresowanym polecam także książkę "Woda deszczowa dla domu i ogrodu" autor: Heinz-Alfred Losch, w serii: Do it yourself; do kupienia w EMPKI-u. Są tam zdjęcia instruktażowe i przykładowe kalkulacje (niestety w DM, straaaasznie drogie, np. pozycja "zbiornik" z wykome i ustawieniem 3000 DM). Aha - amortyzacja 25 lat. Co do studni - to nie zawsze jest taka mozliwość. zbiornik mam na 2000 l. Zdecydowałem się na 2000 l na podstawie opinii użytkowników, którzy mają taką właśnie pojemność i używają tylko wody deszczowej. Do celów spożywczych kupują mineralkę.

  Twierdzą, że im wystarcza, chyba że zjedzie się cała rodzina i użytkuje bez ograniczeń.

  Buduję w górach (trochę więcej deszczu niz na nizinach), a deszczówke będę zbierał z całej połaci dachu (200 m2). ale kiedyś planowałem taką instalację, i do czego doszedłem to zwykła studnia kopana z 10 kręgami, wyszła najtaniej i woda do ogrodu jest całkiem niedrogo a problemy z oczyszczaniem wody z dachu z jej jakością zwłaszcza jeśli dłużej postoi z jej zapachem odpadły całkiem.

  mnie się nasunął jeszcze jeden problem - oczywiście musi być możliwoćs czyszczenia samego zbiornika - wiadomo że rynny nie są zawsze całkowicie czyste - więc chyba jakiś mały osadniczek zanieczyszczeń między rynnami a samym zbiornikiem

  zaciągnięcie pompą jakiegoś syfu z wody... no cóz ale może się myle

  instalacja miałaby sens oczywiście pod warunkiem zużycia tej wody w miarę na bieżąco - bo odstawanie takiej wody (zbyt długie) mogłoby się skończyć fetorkiem ( co jest niewskazane)

  poza tym - co z zakwitami wody w takim zbiorniku (glony abo inne cuda)

  Zbiornik powinien być także dość mocny, by wkopać go głęboko w ziemię i uchronic przed zamarzaniem.

  Wielkość zbiornika 1 m3 - to jest za mało. Ja wykorzystuję betonowy zbiornik po szambie o pojemności 10 m3 i czasami zdarza mi się, że przepełnia się. Wodę wykorzystuję do podlewania ogrodu i te 10 m3 naprawdę szybko znika. Woda jest odprowadzana z połowy dachu, powierzchnia 100 mkw, kąt nachylenia ok 40 stopni.


  votre commentaire
 • Pamiętaj, że jeśli w domu z zamkniętym wodomierzem ktoś odkręci jakikolwiek zawór, spuści wodę itp, to po otwarciu wodomierza będzie na głównym widoczny przepływ - ciśnienie się musi uzupełnić. Awaria głównego licznika może też skutkować przekłamaniem (zawyżaniem) zużycia wody - wystąpią wtedy rozbieżności między głównym a podlicznikami o których piszesz.Jak zakupiłem mieszkanie w bloku to woda za bardzo mnie nie interesowała.Trzeba oczywiście zbiornik wkopać, przyłączyć rury spustowe (do wyboru z ilu połaci dachu). Trzeba również przeprowadzić rurę powrotną od zbiornika do domu. Ja ją prowadzę do kotłowni, a tam będzie stał hydrofor i stamdąd będę prowadził osobną instalację do kibelka i na zewnątrz (kran w ogrodzie). W kotłowni będzie również połączenie z siecią wodociągową, by w razie braku deszczówki spłukać kibel.

  Ale po kilku miesiącach jak podawałem stany liczników to pani była zdziwiona tak dużym poborem.

  Dało mi to do myślenia, po dwóch dniach wymieniłem wszystkie i automatycznie rachunki były mniejsze. wszystko się zgadza. Jestem obecnie na etapie projektowania instalacji od podstaw i jest to dość proste. Wiele szczegułów opisujących jak to zrobić znalazłem w poradniku "Sami budujemy dom" autor: Ronald Meyer. Problem jest natomiast ze zdobyciem odpowiedniego zbiornika, który np. powinien być wyposażony w odprowadzenie nadmiaru wody oraz w automatyczny zawór napełniający w przypadku braku deszczu ( hudrofor nie może chodzić na sucho, bo mógłby się uszkodzić) ew wyłącznik hydroforu. Tak więc moje pytanie brzmi po prostu gdzie kupić taki zbiornik ?

  Moje poprzednie zarazy zawyżały zużycie, znam kolegów u których liczniki zaniżają.

  Jak odkręca tylko na minimalne ciurkanie to licznik w ogóle nie kręci się, akurat on nie jest zainteresowany wymianą.


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique